Haberler , Son Dakika Haberler, Güncel Haberler

Cem Yılmaz Valiye Hakaret Etti Beraat Aldı

Eski Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’na sosyal medya hesabı üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan komedyen Cem Yılmaz’ın beraatine karar verildi.

Cem Yılmaz Valiye Hakaret Etti Beraat Aldı
23 Kasım 2016 - 18:30 'de eklendi ve 109 kez görüntülendi.

Yalova 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret’ suçlamasıyla dava açılan Cem Yılmaz ile eski Yalova Valisi Selim Cebiroğlu duruşmaya katılmazken, taraf avukatları hazır bulundu.

Mahkemede söz alan Cebiroğlu’nun avukatı Ali Ulvi Çağıran, sanığın cezalandırılması gerektiğini ifade etti. Sanıkça bugüne kadar ibraz edilenlerin dosya kapsamıyla bir ilgisinin olmadığını öne süren Çağıran, “Genellikle siyasi kişilerle ilgili kararlardır. Bu kişilerin kamuoyunda yer alan eleştirilere katlanma yükümlülükleri olabilir ancak kamu görevlisi şahısları küçük düşürücü ve aşağılayıcı beyanların ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi mümkün değildir. Atılı suçun unsurları oluşmuştur. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Cem Yılmaz’ın avukatı Çetin Yüksel ise savunmasında müvekkilinin beraatini talep etti. Yılmaz’ın kamuoyuna mal olmuş, herkesçe bilinen biri olduğunu belirten Yüksel, şunları kaydetti:
“Müşteki veya olayın tarafı diğer şahısla bir tanışıklığı yoktur. Kamuoyunda yer almış bir haberle ilgili görüşlerini paylaşmıştır. Bunları tweet atarak dile getirmiştir. Herhangi bir televizyon programı ve radyo aracılığıyla paylaşımı yoktur. Şimdiye kadar herhangi bir kimseye hakaret iddiasına dayalı bir davası bulunmamaktadır. Müvekkilimin yazmış olduğu tweet içerisinde herhangi bir hakaret beyanı yoktur. Bu nedenle müvekkilimin beraatine karar verilmesini talep ediyoruz.”

HABERİN DEVAMI
1
2

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER